• adwent2018.jpg

 

III Niedziela Adwentu  16.12. – 23.12.2018

 

Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona jest na pokrycie kosztów remontu probostwa i na nasze parafialne inwestycje. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

1. Dzisiaj w ramach nabożeństwa popołudniowego o godz. 16.30 będzie cicha adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

 

2. Jutro rozpoczyna się druga część Adwentu przygotowująca nas bezpośrednio do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie może w tym czasie zabraknąć naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem i ludźmi – nie zostawiajmy spowiedzi św. na ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem.

Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą św.,

  • w czwartek i piątek w godz. 16.00-17.00,

  • w sobotę w godz. 10.00-12.00 i 16.00-17.00,

  • w przyszłą niedzielę przed Mszami św. oraz w godz. 16.00-17.00,

  • w przyszły poniedziałek, czyli w Wigilię, w godz. 9.00-11.00 i 13.00-16.00.

Dzieci zapraszamy do spowiedzi w czwartek od godz. 16.00, młodzież w piątek od godz. 16.00.

 

3. Wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież, zachęcamy do licznego udziału w Mszach św. roratnich od poniedziałku do piątku o godz. 6.45. Ostatnie Roraty będą w piątek – prosimy, aby dzieci w tym dniu przyniosły wypełnione plansze roratnie „Z Duchem Twoim”.

Własnoręcznie robione ozdoby na specjalną choinkę dla dzieci można przynosić do piątku.

 

4. Przed Roratami, o godz. 6.15, śpiewane są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

 

5. We wtorek po Mszy św. roratniej odbędzie się spotkanie zespołu charytatywnego na probostwie.

 

6. W środę po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączone z modlitwą uwielbienia.

 

7. Chorych i osłabionych wiekiem Parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną przed Uroczystością Bożego Narodzenia w czwartek 20 grudnia w godzinach porannych. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii.

 

8. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca; po wieczornej Mszy św. odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

9. Młodzież zapraszamy na Mszę młodzieżową w piątek o godz. 17.00. Po tej Mszy odbędzie sięspotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z klas VIII.

 

10. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę i w niedzielę o godz. 16.30.

 

11. W przyszłą niedzielę, IV Niedzielę Adwentu, na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy figurki Dzieciątka Jezus do naszych domowych szopek – prosimy, aby dzieci przyniosły te figurki do kościoła.

 

12. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby Parafii.

 

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, do korzystania ze strony internetowej naszej Parafii (trojcaswieta.org.pl) i elektronicznej ewidencji cmentarza (dostępnej z parafialnej strony internetowej – zakładka: CMENTARZ lub POGRZEBY). W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” jest bezpłatny dodatek: płyta CD z najpiękniejszymi kolędami.

 

14. W przedsionku kościoła i zakrystii można nabyć opłatki świąteczne i świece „Caritasu” – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz kalendarze na przyszły rok.

 

15. Tegoroczny koncert „Betlejem w Spodku” odbędzie się 3 stycznia. Mamy jeszcze kilka biletów, które są do nabycia w kancelarii parafialnej.

 

16. Dzisiaj o godz. 16.00 w budynku OSP odbędzie się pokaz filmu „Zapach chleba”, w którym biorą udział również dzieci z naszej Parafii. Więcej szczegółów w gablotce.

 

17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli – pełnej nadziei i radosnego oczekiwania na Pana, który już jest blisko.

 

 

Joomla templates by a4joomla