• niedzielaZeslaniaDuchaSwietego2019.jpg

 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 23.06 – 30.06.2019

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest bieżące utrzymanie naszej Parafii.

„Bóg zapłać” Wam za każdą ofiarę.

 

1. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo czerwcowe z procesją Oktawy Bożego Ciała o godz. 16.30. W czasie nabożeństwa, zgodnie z wezwaniem biskupów polskich, odśpiewamy Suplikacje jako akt przebłagania za zniewagi wobec Najświętszego Sakramentu.

 

2. W dni powszednie Oktawy Bożego Ciała, od poniedziałku do czwartku, procesje teoforyczne będą po Mszy wieczornej. Zapraszamy na nie szczególnie dzieci w strojach komunijnych i dzieci do sypania kwiatów.

 

3. W poniedziałek przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
Zapraszamy na Mszę św. rano o godz. 7.00 lub wieczorem o godz. 18.00.

 

4. W środę po Mszy św. porannej odprawimy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

5. Dzieci, które nie wyjechały na wakacje zapraszamy na Mszę św. w czwartek o godz. 18.00.

Przed Mszą, od godz. 17.30, okazja do spowiedzi św. dla dzieci.

 

6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w tym dniu odprawiane będą o godz. 7.00 i 18.00, a po Mszach będą nabożeństwa z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 

7. Z racji IV piątku miesiąca Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na rozważanie Siedmiu Boleści Matki Bożej w różańcu o godz. 17.20.

 

8. W sobotę obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. z uroczystości będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu kolekta zwana Świętopietrzem przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

9. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 17.30.

 

10. W przyszłą niedzielę, 30 czerwca, o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych Parafian w czerwcu.

 

11. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii. W naszej Parafii będziemy gościli O. Marka Krysa, misjonarza w Afryce, który wygłosi Słowo Boże i przed kościołem będzie zbierał ofiary na potrzeby swojej misji.

 

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz korzystania ze strony internetowej naszej Parafii. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o cudach eucharystycznych, wobec których bezradna nauka pada na kolana, o sile matczynej modlitwy oraz o tym, jak pokochać „bycie ojcem”. A w lipcowym „Małym Gościu” dla dzieci jest silikonowa opaska na rękę NIEBO TAK i artykuły o podróżach w różne miejsca świata.

 

13. Dzisiaj przed kościołem można nabyć książkę pt. „Jadę na urlop. Z Panem Bogiem”, której współautorem jest ks. Stanisław Kołodziej, proboszcz parafii w Niedobczycach. Jest to propozycja krótkich rozważań na wakacje – trochę na poważanie, trochę z przymrużeniem oka. Gorąco polecamy! Cena książki: 25 zł.

 

14. Tradycyjna Rybnicka Piesza Pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w dniach od 31 lipca do 4 sierpnia. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Przy zapisie każdy pielgrzym otrzymuje: chustę, plakietkę i informator pielgrzyma z kuponami na zupę. Jako wpisowe uiszcza się opłatę w wysokości 40 zł, dzieci i młodzież ucząca się – 35 zł. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej pielgrzymki.

 

15. Prosimy rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

 

16. Dziękujemy Wam za udział w niedzielnej liturgii. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku, a wszystkim zgromadzonym – obfitości Bożego błogosławieństwa na ten Dzień Pański i na cały tydzień.

 

Joomla templates by a4joomla