• wielkanoc2019.jpg

 

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 21.04 – 28.04.2019

 

Kolekta dzisiejsza jest kolektą specjalną przeznaczoną na modernizację ogrzewania w naszym kościele i na prace z tym związane. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

1. Zapraszamy dzisiaj na uroczyste Nieszpory świąteczne o godz. 16.30, które kończą obchody Świętego Triduum Paschalnego.

 

2. Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną i te dni obchodzi się jako uroczystości Pańskie, dlatego piątek Oktawy Wielkanocnej nie jest dniem pokutnym i nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego – o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i o godz. 17.00.

Kolekta w drugie święto przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.

 

4. Konwent Wielkanocny kapłanów naszego dekanatu odbędzie się we wtorek w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Niedobczycach – uroczysta Msza św. o godz. 11.00.

 

5. W najbliższą środę na Mszy św. o godz. 18.00 ks. abp Wiktor Skworc udzieli naszej młodzieży sakramentu Bierzmowania. Kolekta z tej Mszy św. przeznaczona będzie na Fundusz Stypendialny im. błog. ks. Emila Szramka dla ubogiej i zdolnej młodzieży z terenu naszej Archidiecezji. We wtorek o godz. 19.00 odbędzie się próba przed Bierzmowaniem dla kandydatów do tego sakramentu i dla ich świadków – obecność obowiązkowa.

 

6. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną w czwartek o godz. 18.00.

 

7. W tym tygodniu przypada IV piątek miesiąca – Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza w tym dniu na Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej o godz. 17.25.

 

8. Pierwsza spowiedź dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. będzie w sobotę:
godz. 9.00 – dzieci wczesnokomunijne, godz. 10.00 – dzieci z klas III.

 

9. Przyszłą Niedzielę, II Wielkanocną, obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego.

Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Caritas Archidiecezji Katowickiej.

 

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i korzystania ze strony internetowej naszej Parafii (trojcaswieta.org.pl). W najnowszym, świątecznym numerze „Gościa Niedzielnego” jest artykuł o mało znanym obliczu Jerozolimy oraz o tym, jak nie nudzić się na Mszy św. i kochać Kościół. W majowym „Małym Gościu” dla dzieci jest wielkanocna płyta Arki Noego.

 

11. Osoby odpowiedzialne za groby na naszym cmentarzu (czyli tych, którzy przy okazji pogrzebu opłacali miejsce i opiekują się danym grobem) prosimy o wypełnienie deklaracji dysponenta grobu (1 deklaracja na 1 grób). Druki są dostępne przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej. Wypełnione deklaracje można składać do skrzynki na listy na probostwie albo w kancelarii.

 

12. Dziękujemy Parafianom i Gościom za bardzo liczny udział w Triduum Paschalnym. Szczególne podziękowania składamy wszystkim, którzy bezinteresownie pomagali w sprzątaniu kościoła oraz w przygotowaniu Ołtarza Ciemnicy i Bożego Grobu. „Bóg zapłać” służbie liturgicznej i naszej scholi oraz tym, którzy przyczynili się do tego, że liturgia w czasie tych świętych dni miała tak piękną oprawę.

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim Parafianom i Gościom

życzymy wiele pokoju i radości w Waszych sercach i rodzinach oraz mocnego przekonania,
że „w mocy Bożego Ducha” razem ze Zmartwychwstałym Panem
zwyciężymy wszelkie przeciwności na drodze zbawienia.

 

Joomla templates by a4joomla