• 048rozaniec2.jpg

 

XXVIII Niedziela Zwykła - 13.10 – 20.10.2019

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. „Bóg zapłać!” Wam za każdą ofiarę.

 

1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. przed kościołem młodzież oazowa wraz z zespołem charytatywnym przeprowadzają zbiórkę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jest to fundusz stypendialny przeznaczony dla ubogiej, a wybitnie uzdolnionej młodzieży, nazywany „żywym pomnikiem św. Jana Pawła II”.

 

2. Dzisiaj przypada również Dzień Fatimski związany z ostatnim dniem objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy wszystkich do udziału w ostatnim w tym roku nabożeństwie fatimskim: różaniec odmówimy w czasie nabożeństwa różańcowego o godz. 16.15, a po Mszy św. wieczornej będzie ciąg dalszy nabożeństwa fatimskiego z procesją wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

 

3. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe będzie o godz. 16.15, natomiast w dni powszednie o godz. 17.15. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach dzieci, młodzież i dorosłych. W czasie tegorocznych  nabożeństw różańcowych poznajemy wraz z dziećmi historię wizerunku Matki Bożej Pompejańskiej, Królowej Różańca Świętego. Dla tych, którzy nie mogą wieczorem, jest możliwość włączenia się w modlitwę różańcową prowadzoną przez wiernych przed Mszą św. poranną o godz. 6.25.

 

4. W środę obchodzimy Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej; w tym dniu o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Wdów naszej Parafii – wszystkie Panie przeżywające stan wdowieństwa serdecznie zapraszamy. Po tej Mszy św. odprawimy nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

5. W ramach trwającego Kongresu Różańcowego w czwartek po rannej Mszy świętej Legion Maryi zaprasza do odmówienia kolejnych dwóch części Różańca świętego. Podsumowanie Kongresu będzie miało miejsce w sobotę, podczas diecezjalnej pielgrzymki do Turzy Śląskiej.

 

4. Wszystkie dzieci zapraszamy w czwartek o 17.15 na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. szkolną.
W czasie różańca okazja do spowiedzi św. dla dzieci.

 

5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca; po Mszy porannej odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

6. W sobotę o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w int. rocznika 1959 z Popielowa i Radziejowa.

 

7. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na misje z racji obchodzonego w przyszłą niedzielę Światowego Dnia Misyjnego; kolektę specjalną na inwestycje parafialne przesuwamy więc na kolejną niedzielę, kiedy będziemy obchodzili Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego.

 

8. W kancelarii parafialnej przyjmowane są intencje mszalne na rok 2020 – oprócz jubileuszymałżeńskich i mszy urodzinowych przyjmujemy w tym tygodniu intencje za zmarłych na miesiące marzec i kwiecień. W związku z tym kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek już po nabożeństwie różańcowym od godz. 18.00.

 

9. W tych dniach porządkujemy groby Naszych Bliskich. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości zabierać ze sobą śmieci z cmentarza i aby nie wyrzucać zużytych wkładów zniczowych do kosza przed kościołem przy słupie ogłoszeniowym.

 

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i do korzystania ze strony internetowej naszej Parafii. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” jest artykuł o słynnych mozaikach o. Marko Rupnika, a w październikowym „Małym Gościu” dla dzieci – wiele ciekawych informacji na temat różańca.

 

12. Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego i zachęcamy do spełnienia dzisiaj patriotycznego obowiązku, który jest także powinnością moralną dojrzałego chrześcijanina.

 

 

Joomla templates by a4joomla