• wakacje2019.jpg

 

XX Niedziela Zwykła - 18.08. – 25.08.2019

 

  Dzisiejsza kolekta jest kolektą specjalną przeznaczoną na renowację okrągłych witraży w naszym kościele i umieszczenie ich w nowych ramach aluminiowych z szybami w celu ochrony i lepszej izolacji. Za każdą ofiarę składamy serdeczne "Bóg zapłać!"

 

1. Dziś odbywa się stanowa pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Łączymy się duchowo w modlitwie z pielgrzymującymi do Piekar pątniczkami.

 

2. Zapraszamy dzisiaj na nieszpory niedzielne połączone z modlitwą do MB Piekarskiej o godz. 16.30.

 

3. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane wg. porządku wakacyjnego:

  • w poniedziałek, wtorek i środę – rano o godz. 7.00,

  • w czwartek, piątek i sobotę – wieczorem o godz. 18.00.

 

4. W środę po Mszy św. porannej odprawimy nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

5. W czwartek obchodzimy Wspomnienie NMP Królowej. Wszystkie dzieci obecne w Parafii zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 18.00.

 

6. W tym tygodniu przypada IV piątek miesiąca – Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej w piątek o godz. 17.20.

 

7. W sobotę przypada Święto Św. Bartłomieja Apostoła. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w tym dniu od godz. 17.30.

 

8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na budowę kościoła w Mikołowie-Kamionce.

 

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz korzystania ze strony internetowej naszej Parafii (trojcaswieta.org.pl). W nowym Gościu Niedzielnym dodatek historyczny poświęcony pierwszemu powstaniu śląskiemu oraz zainspirowana uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny refleksja o ostatecznym celu naszej ziemskiej wędrówki, czyli o niebie.

 

10. Dziękujemy wszystkim zgromadzonym za udział w niedzielnej Mszy św. Życzymy Wam pełnego pokoju i radości Dnia Pańskiego i obfitego Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.

Joomla templates by a4joomla