• KosciolPopielow
  • Krzyz na kosciele

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

V Niedziela Wielkanocna - 15.05.2022 

 

Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona jest na modernizację ogrzewania w naszym kościele i prace z tym związane. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

1. Dziś po Mszach św. nasza schola parafialna częstuje domowymi wypiekami. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przekazane na potrzeby tej grupy.

 

2. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo majowe o godz. 16.30. Zachęcamy także do udziału w nabożeństwach majowych w dni powszednie: od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, a w sobotę o godz. 17.30.

 

3. W poniedziałek po rannej Mszy zapraszamy zespól charytatywny na spotkanie na probostwie.

 

4. We wtorek po rannej Mszy odprawimy nabożeństwo do św. Anny. A o godz. 15.00 odprawimy dodatkowe nabożeństwo majowe przy kapliczce na skrzyżowaniu ul. Wodzisławskiej i Konarskiego.

 

5. W środę po rannej Mszy będzie nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

6. Wszystkie dzieci zapraszamy w czwartek o godz. 18.00 na Mszę św. szkolną, a potem na nabożeństwo majowe. Okazja do spowiedzi dla dzieci od godz. 17.30.

 

7. Próba przed I Komunią dla dzieci komunijnych i rodziców będzie w czwartek po nabożeństwie majowym (o godz. 19.00) – obecność obowiązkowa. Sprzątanie kościoła w piątek o godz. 10.00.

 

8. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca; po rannej Mszy odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

9. W piątek po nabożeństwie majowym (o godz. 19.00) odbędzie się obowiązkowa próba dla młodzieży, która ma przyjąć sakrament Bierzmowania (próba generalna ze świadkami będzie w niedzielę 29 maja o godz. 18.00).

 

10. W sobotę przypada wspomnienie św. Jana Nepomucena, patrona kapliczki w Radziejowie. W tym dniu o godz. 19.15 odprawimy także nabożeństwo majowe przy tej kapliczce.

 

11. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się uroczystość I Komunii świętej dzieci wczesnokomunijnych oraz dzieci z klas III.

 

12. Spowiedź św. dzieci I-komunijnych i ich rodziców odbędzie się w sobotę:

dzieci wczesnokomunijne – godz. 9.00, klasy III – godz. 10.00. 

Okazja do spowiedzi św. dla krewnych w sobotę od godz. 17.00.

 

13. Kolekta za tydzień będzie kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby Archidiecezji. Bardzo dziękujemy za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na modernizację ogrzewania w kościele. Kolejny etap prac przewidywany na wakacje będzie w prezbiterium, gdzie usunięty zostanie zużyty parkiet, założone będą rurki do ogrzewania i nowe pokrycie kamienne stopni.

 

14. Małżonkowie obchodzący okrągłe rocznice ślubu zaproszeni są przez Księdza Arcybiskupa na wspólne świętowanie do katedry w przyszłą niedzielę o godz. 14.00. Chętnych jubilatów prosimy o zgłaszanie się przez stronę: https://rodzina.archidiecezjakatowicka.pl/wazne/66-jubileusze-malzenskie-2022.

 

15. W piątek 27 maja w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i odbędzie się wieczór uwielbienia – szczegóły na plakacie.

16. Ks. Rafał wraz z animatorkami 28 maja organizuje dla Dzieci Maryi wycieczkę do parku linowego. Szczegóły i zgody na spotkaniu grupy w sobotę o godz. 10.00.

 

17. Także w sobotę, 28 maja, w naszej parafii odbędą się obchody jubileuszu 150-lecia szkolnictwa w Popielowie. Msza św. z tej okazji będzie odprawiona o godz. 12.00. O pozostałych obchodach poinformujemy w przyszłą niedzielę.

 

18. Tych, którzy lubią śpiewać i posiadają talent ładnego głosu, zachęcamy do zaangażowania się w śpiew naszego parafialno-dzielnicowego chóru „Słowiczek”; próby odbywają się w poniedziałki.

 

19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i korzystania ze strony internetowej naszej Parafii (trojcaswieta.org.pl). W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” można przeczytać o kanonizowanym właśnie Karolu de Foucauld. Można zabrać starszym i chorym majowy numer „Apostolstwa Chorych”.

 

20. Dziękujemy wszystkim za udział w niedzielnej Eucharystii, życzymy pięknego Dnia Pańskiego i opieki Matki Bożej, którą szczególnie czcimy w maju.