• Krzyz na kosciele
  • Widok kosciola z drona

 

Ogłoszenia Duszpasterskie 

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

-  26.11.2023

   

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji. „Bóg zapłać” Wam za każdą ofiarę.

 

1. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla o godz. 16.30; odmówimy w jego trakcie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi, co jest warunkiem uzyskania odpustu zupełnego.

 

2. W środę po rannej Mszy św. odprawimy nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

3. W czwartek przypada Święto św. Andrzeja, Apostoła – jest to ostatni dzień listopada. O godz. 17.00 odprawimy Mszę św. za zmarłych Parafian w mijającym miesiącu.

 

4. Na tę Mszę w czwartek o godz. 17.00 zapraszamy także wszystkie dzieci – będzie to ostatnia Msza szkolna przed Adwentem. Od godz. 16.30 okazja do spowiedzi dla dzieci.

 

5. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca – okazja do sakramentu pokuty i pojednania pół godziny przed Mszą św. W I piątek po rannej i wieczornej Mszy św. będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

 

6. Młodzież, a szczególnie uczniów klas VII i VIII przygotowujących się do Bierzmowania, zapraszamy w I piątek na Mszę młodzieżową o godz. 17.00 i na nabożeństwo I-piątkowe, a potem klasy VIII na spotkanie formacyjne w grupach. Od godz. 16.30 – okazja do spowiedzi dla młodzieży.

 

7. W związku z uroczystościami barbórkowymi ks. abp Adrian Galbas udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 1 grudnia. Tych, którzy skorzystają z dyspensy prosi o modlitwę w intencji biednych i o przekazanie dla nich adwentowej jałmużny.

 

8. W I sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny – o godz. 6.25 będzie różaniec wynagradzający, Msza św. o godz. 7.00 będzie sprawowana w intencji Żywego Różańca naszej Parafii i wszystkich czcicieli Matki Bożej, a po niej będzie nabożeństwo związane z obchodem pięciu pierwszych sobót miesiąca.

 

9. Chorych i osłabionych wiekiem Parafian pragniemy odwiedzi przed Adwentem z posługą sakramentalną w sobotę w godzinach porannych; prosimy zgłaszać ich w zakrystii.

 

10. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę o godz. 16.30.

 

11. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i zarazem nowy rok liturgiczny. Zachęcamy już teraz do przygotowania symboli adwentowych: wieńca, kalendarza, lampionów roratnich. W naszej parafii Msze św. roratnie będą odprawiane tradycyjnie od poniedziałku do piątku o godz. 6.45. Już teraz zapraszamy do udziału w nich dorosłych i dzieci.

 

12. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci przyjmujących sakrament Chrztu świętego i za roczne dzieci.

 

13. Kolekta za tydzień będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

 

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” jest kalendarz na przyszły rok z wizerunkami Apostołów oraz artykuły o tym, co łączy, a co różni Kościoły katolicki i prawosławny. A w grudniowym „Małym Gościu” dla dzieci jest fosforyzująca nalepka – gwiazda betlejemska, można też przeczytać o harcerzach, którzy przynoszą Betlejemskie Światło Pokoju i o czterech muzykujących braciach ministrantach.

 

15. W związku ze wspomnieniem NMP od Cudownego Medalika, które przypada w poniedziałek, Legion Maryiwyłożył poświęcone medaliki Matki Bożej w koszyczku na stoliku – można je zabrać i nosić jako znak wiary w szczególną ochronę Maryi.

 

16. Istnieje możliwość zbiorowego rodzinnego wyjazdu na „Jasełka tradycyjne” – piękne przedstawienie amatorskiego Zespołu Teatralnego Parafii św. Jadwigi w Cieszynie. Jasełka wystawiane są od 25 lat i ciesząsię ogromną popularnością wśród widzów przybywających do cieszyńskiego teatru, by uczestniczyć w niecodziennym beskidzkim kolędowaniu. Chętni do wyjazdu na Jasełka mogą zapisywać się w zakrystii razem z wpłatą: cena biletu 70 zł. Wyjazd w dniu 22 stycznia o godz. 15.30 spod kościoła.

 

17. Ze względu na to, że ferie zimowe w tym roku szkolnym przypadają później, odwiedziny duszpasterskie (czyli tradycyjną kolędę) rozpoczniemy po Świętach Bożego Narodzenia. W kancelarii przyjmowane są opłaty za ławki na przyszły rok; można je także dokonywać przelewem internetowym na konto Parafii.

 

18. Dziękujemy Wam wszystkim za udział w niedzielnej Eucharystii i życzymy pięknego świętowania Uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.