• KosciolPopielow
  • Krzyz na kosciele

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

XIX Niedziela Zwykła 07.08.2022 

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

  

1. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przy okazji błogosławieństwa pojazdów i przez cały poprzedni tydzień wzięli udział w zbiórce przeznaczonej na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Uczestnicząc w ten sposób jako Parafia w akcji „Św. Krzysztof – 1 gr za 1km”, przekazaliśmy organizatorom kwotę 2.300 zł.

 

2. Rozpoczął się już miesiąc sierpień, w którym Kościół w Polsce wzywa do zachowania trzeźwości i do abstynencji. Swoje postanowienia trzeźwości i abstynencji można wpisać do parafialnej Księgi Abstynencji wystawionej w kaplicy św. Anny.

 

3. Zapraszamy na nieszpory niedzielne połączone z modlitwą o trzeźwość w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach dzisiaj o godz. 16.30.

 

4. Msze św. w tym tygodniu sprawowane będą według następującego porządku:

w poniedziałek, wtorek i środę – rano o godz. 7.00,

w czwartek, piątek i sobotę – wieczorem o godz. 18.00.

Okazja do Spowiedzi św. w tygodniu zawsze pół godziny przed Mszą św.

 

5. W poniedziałek Msza św. o godz. 7.00 będzie odprawiona św. za + śp. ks. kanonika Ludwika Wrzoła w kolejną rocznicę śmierci – zapraszamy wszystkich Parafian. Po Mszy św. pomodlimy się wspólnie przy grobie ks. Ludwika.

 

6. W środę po rannej Mszy św. odprawimy nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

7. Dzieci obecne w parafii zapraszamy na Mszę św. w czwartek o godz. 18.00.

 

8. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 17.30.

 

9. W sobotę przypada kolejny Dzień Fatimski. Msza św. o godz. 18.00 będzie sprawowana za zmarłego naszego długoletniego organistę + śp. Stanisława Winklera w kolejną rocznicę śmierci. Po niej odprawimy Nabożeństwo Fatimskie; prosimy, aby przynieść ze sobą świece z okapnikami.

 

10. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

 

11. Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc zaprasza na stanową pielgrzymkę kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia. Mszy św. o godz. 10.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi arcybiskup warmiński Józef Górzyński. Szczegóły w gablotce i na plakatach.

 

12. Służby Komunalne przygotowują dokument „Polityka rowerowa Miasta Rybnik – strategia rozwoju ruchu rowerowego”. Z tego powodu Rada Dzielnicy Popielów zaprasza na spotkanie 8 sierpnia o godz. 16.00 na terenie ZSP przy ul. Staffa 45a. Mile widziane propozycje ścieżek rowerowych. Organizatorzy zachęcają do licznego stawienia się na rowerach.

 

13. Sołtys, Rada Sołecka i OSP z Jankowic zapraszają 15 sierpnia na Festyn Odpustowy w Studzience. Szczegóły w gablotce.

 

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i do korzystania ze strony internetowej naszej Parafii (trojcaswieta.org.pl).

 

15. Dziękujemy wszystkim za udział w niedzielnej Mszy św. Parafian, którzy już powrócili z urlopów i wakacji, zapraszamy do uczestnictwa w naszych praktykach pobożnych, wyjeżdżającym życzymy dobrego odpoczynku, a wszystkim zgromadzonym – pełnego radości Dnia Pańskiego i obfitości Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.