• KosciolPopielow
  • Krzyz na kosciele
  • Widok kosciola z drona

 

Ogłoszenia Duszpasterskie 

II Niedziela Wielkiego Postu -  25.02.2024

   

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę.

 

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem jest dobrowolna zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes, wspierający polskich misjonarzy.

 

2. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy Was do podjęcia postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych. Zapraszamy również do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych – w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

 

3. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym będzie o godz. 16.15. Kazania pasyjne w tym roku głosi o. Grzegorz Czepiel, franciszkanin z Zamysłowa, i nawiązuje w nich do postaci sługi Bożego o. Euzebiusza Huchrackiego, męczennika z Dachau.

 

4. W środę po Mszy św. porannej odprawimy nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

5. Dzieci zapraszamy na specjalne nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla nich w czwartek o godz. 16.30, a po niej na Mszę św. szkolną.

 

6. W czwartek, w ostatnim dniu miesiąca, Msza św. o godz. 17.00 będzie sprawowana za zmarłych Parafian w tym mijającym miesiącu, a w drugiej intencji – za zmarłych członków Kółka Rolniczego i Koła Gospodyń.

 

7. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca – w tych dniach okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania pół godziny przed Mszą św. Dzieci, które odprawiają 9 pierwszych piątków miesiąca, zapraszamy do Spowiedzi św. w czwartek lub piątek od godz. 16.30.

 

8. W I piątek po rannej Mszy św. odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

9. Młodzież naszą, a zwłaszcza przygotowującą się do Bierzmowania z klas VII i VIII, zapraszamy na Mszę młodzieżową w I piątek o godz. 17.00. Po tej Mszy będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych. Przypominamy, że uczestnicząc pobożnie w Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.

 

10. W I sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi – o godz. 6.25 będzie różaniec wynagradzający; Msza św. o godz. 7.00 sprawowana będzie w intencji Żywego Różańca naszej Parafii i wszystkich czcicieli Matki Bożej, a po niej odprawimy nabożeństwo związane z obchodem 5 pierwszych sobót miesiąca.

 

11. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 16.30.

 

12. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 12.30 sprawowana będzie w intencji dzieci przyjmujących sakrament Chrztu św. i rocznych dzieci. Nauka dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć Chrzest, będzie w sobotę o godz. 18.00 w salce pod kościołem.

 

13. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.

 

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, do korzystania ze strony internetowej naszej Parafii (trojcaswieta.org.pl).

 

 

15. Rekolekcje parafialne w tym roku rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu, 10 marca, i potrwają one do środy, 13 marca. Poprowadzi je ks. dr Grzegorz Śmieciński, były ceremoniarz diecezjalny, obecnie proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Łaziskach Górnych.

 

16. Apostolat Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej zaprasza na czuwanie modlitewne Ruchu Szensztackiego na Jasnej Górze w dniu 9 marca. Wyjazd o godz. 10.00 z parkingu przy ul. Konarskiego, powrót ok.godz. 21.00; koszt 45 zł.; zapisy w zakrystii jeszcze tylko dzisiaj; program czuwania w gablotce.

 

17. Parafia organizuje jubileuszową, samolotową pielgrzymkę do Rzymu w dniach: 7-12 czerwca br. Program jest bardzo bogaty – jest wywieszony w gablotce i na stornie internetowej. Koszt pielgrzymki 4600 zł + 140 euro. Przy zapisie należy wpłacić 1000 zł zaliczki. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc; zapisy przyjmowane są w kancelarii parafialnej do końca lutego.

 

18. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Niedobczycach zaprasza na Kurs Alfa, który rozpocznie się 5 marca. Szczegóły w kancelarii lub na stronie tamtejszej parafii.

 

19. W sobotę 24 lutego br. odbyły się święcenia diakonatu. Nowymi diakonami naszej archidiecezji są: Paweł Dąbrowski z parafii Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej-Halembie, Mateusz Ochojski z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Katowicach-Piorowicach i Adam Zając z parafii św. Józefa w Mysłowicach - Krasowach. Prosimy o modlitwę w intencji nowych Diakonów i o nowe powołania.

 

20. Wszystkim Uczestnikom liturgii niedzielnej życzymy owocnej drogi wielkopostnej pokuty i nawrócenia.