• Krzyz na kosciele
  • Widok kosciola z drona

 

 

Róże Różańcowe "Rodziców za Dzieci"

 

 

  Różaniec Rodziców za dzieci jest modlitwą wspólnotową opartą na zasadach Żywego Różańca. Uczestnictwo w Różańcu Rodziców za dzieci polega na przynależności do grupy składającej się z 20 osób zwanej Różą. Każda z osób odmawia powierzoną 10 -tkę Różańca Świętego. W ramach Róży, do której należymy modlimy się za nasze dzieci i za wszystkie inne dzieci, nad którymi w jakieś mierze roztaczamy opiekę, tj. za naszych chrześniaków, za dzieci z duchowej adopcji i na odległość, za współmałżonków naszych dzieci. Modlitwą obejmujemy także nasze zmarłe dzieci kierując do Miłosiernego Boga intencję, aby mogły Go oglądać twarzą w twarz w niebie. Codziennie za nasze dzieci zostaje odmówiony cały różaniec / wszystkie tajemnice różańcowe: radosne, światła, bolesne i chwalebne/. Oprócz każdego z nas codziennie 19 innych osób należących do tej samej Róży modli się za nasze dziecko/dzieci. Przystępując do udziału w modlitwie w ramach Róży Różańcowej pierwszego dnia odmawiamy Akt Zawierzenia i ponawiamy go w dniu 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny łącząc się tym samym duchowo ze wszystkimi rodzicami modlącymi w Różach Różańca Rodziców za dzieci na całym świecie. Zmiana tajemnic następuje każdego pierwszego dnia miesiąca - samodzielnie przesuwamy się o jedną tajemnicę do przodu według kolejności tajemnic w różańcu. Osoba, która odmawia pierwszą tajemnicę radosną - również odmawia wstępne modlitwy, tj. Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3x Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu.

  Chętne osoby, które pragną modlić się za dzieci w Róży Różańca Rodziców prosimy o kontakt w Kancelarii Parafialnej lub Oazy Rodzin /tel. 501451343 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript./

 

 W naszej Parafii mamy następujące Róże Różańca Rodziców za dzieci:

I Róża pw. św. Katarzyny ze Sieny

II Róża pw. św.Rity z Cascii

III Róża pw. św.Joanny Beretty Molli

IV Róża pw. św.Maksymiliana Kolbego

V Róża pw. św.Jana Pawła II

VI Róża pw. bł. Karoliny Kózkówny

VII Róża pw. św.Brygidy

VIII Róża pw. św.Bernadety z Lourdes

IX Róża pw. św.Judy Tadeusza

X Róża pw. św.Kamila

XI Róża pw. św.Ojca  Pio

Obecnie prowadzimy zapisy chętnych osób do kolejnej - XII Róży pw. św.Siostry Faustyny Kowalskiej

  W dodatkowej w Róży pw. św. Filipa Neri modlą się osoby polecając  Matce Bożej wszystkie dzieci niekochane, niechciane, odrzucone, sieroty.