• Krzyz na kosciele
  • Widok kosciola z drona

 

 

Wspólnota Dzieci Maryi

 

DZIECI MARYI DZIAŁAJĄ W NASZEJ PARAFII JUŻ OD KILKUNASTU LAT


  Jest nas ok. 25 osób, w różnym wieku. Spotykamy się w każdą sobotę o godzinie 10.00 w salkach przy kościele i spędzamy ze sobą 2 radosne godziny. W trakcie których: wspólnie się bawimy, śpiewamy i co najważniejsze, pogłębiamy swoją wiarę oraz dowiadujemy się ciekawych rzeczy dotyczących życia Maryi.

  Wszystko to dzieje się pod czujnym okiem naszych moderatorek: Magdaleny i Klaudii oraz księdza moderatora. Pomagają nam dzielne animatorki: Magdalena, Justyna, Martyna, Magdalena i Sandra. Jednak działalność naszej małej wspólnoty nie ogranicza się jedynie do sobotnich spotkań. W każdy czwartek można nas zobaczyć na Mszy szkolnej, uczestniczymy w nabożeństwach różańcowych i majowych, w trakcie których zbieramy kolorowe naklejki. Co roku występujemy w Jasełkach Bożonarodzeniowych.

  Jednak najważniejszym dniem dla każdego Dziecka Maryi jest 8 grudnia - święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu uroczyście przyjmujemy nowe osoby do naszej wspólnoty. Osoby te składają przysięgę oraz otrzymują znak przynależności do Dzieci Maryi - Cudowny Medalik. Każdego roku w wakacje wyjeżdżamy na letnie rekolekcje Dzieci Maryi (tylko chętne osoby). Ponadto w karnawale bawimy się na dyskotekach a w okresie letnim organizujemy ogniska, wycieczki oraz wychodzimy na plac zabaw. Spotykamy się również na spotkaniach opłatkowych.

Zapraszamy wszystkie dzieci do naszej wspólnoty!!!