• KosciolPopielow
  • Krzyz na kosciele
  • Widok kosciola z drona

 

Oaza Młodzieżowa Ruchu Światło - Życie

 

 

RUCH ŚWIATŁO-ŻYCIE - OAZA MŁODZIEŻOWA


  Naszym celem jest wspólne szukanie światła w Słowie Bożym, modlitwie i sakramentach oraz wprowadzanie go w nasze życie.
Przez wspólne rozważanie Pisma Świętego i modlitwę, przybliżamy się do Boga i poznajemy Jego niesamowitą miłość, która uzdrawia, nadaje sens życiu i obdarza szczęściem. Dzielimy się naszą wiarą i płynącą z niej radością. Wspieramy się na trudnej drodze wierności Bożym przykazaniom. Chcemy być szczęśliwymi i odważnymi świadkami Bożej miłości w dzisiejszym świecie.

 

  Spotykamy się w każdy piątek, rozpoczynając od wieczornej Mszy Świętej. Następnie w salkach parafialnych na spotkaniu ogólnym wszyscy razem cieszymy się swoją obecnością, rozmawiamy i śpiewamy. Później spotykamy się w mniejszych grupach, aby porozmawiać o naszym życiu, problemach i radościach w świetle Słowa Bożego.


  Cotygodniowe spotkanie kończymy modlitwą wieczorną w prezbiterium kościoła. Ważnym elementem naszej formacji są dwutygodniowe rekolekcje wakacyjne, w czasie których, w towarzystwie wspaniałych młodych ludzi, poznajemy bliżej Boga.

 

  W miarę naszych możliwości staramy się ubogacić naszą wspólnotę parafialną, czego owocem jest m.in. Noc Otwartego Kościoła. Idąc drogą Ruchu Światło-Życie wielu z nas osobiście spotkało Chrystusa - doświadczyliśmy Jego uzdrawiającej miłości, zaprosiliśmy Go do naszego życia, odczuwamy Jego obecność i opiekę. Poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, a nawiązane przyjaźnie często pozostają na całe życie.

 

  Zapraszamy wszystkich młodych ludzi szukających prawdziwego sensu życia i spotkania z Żywym Bogiem.