• KosciolPopielow
  • Krzyz na kosciele
  • Widok kosciola z drona

 

Ogłoszenia Duszpasterskie  

XII Niedziela Zwykła – 23.06.2024

   

Kolekta dzisiejsza przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezji.
„Bóg zapłać!” Wam za każdą ofiarę.

 

1. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.30.

 

2. Jutro, w poniedziałek, przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy na Mszę św. rano lub wieczorem.

 

3. W środę po rannej Mszy św. odprawimy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

4. Spotkanie organizacyjne przed pieszą pielgrzymką na Jasną Górę szlakiem Orlich Gniazd odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej w kościele.

 

5. Dzieci pozostające w Parafii zapraszamy na Mszę św. w czwartek o godz. 18.00.

 

6. W tym tygodniu przypada IV piątek miesiąca; Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza w tym dniu na Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej o godz. 17.20.

 

7. W sobotę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

 

8. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 17.30.

 

9. W przyszłą niedzielę, w ostatnim dniu czerwca, Msza św. o godz. 17.00 będzie sprawowanaza zmarłych Parafian w mijającym miesiącu.

 

10. Kolekta za tydzień jako tzw. Świętopietrze przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Na prośbę Ks. Abpa przy wyjściu z kościoła w przyszłą niedzielę będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc dla ofiar trąby powietrznej, która nawiedziła ostatnio Pstrążnę, Lyski i Gaszowice.

 

11. Apostolat Ruchu Szensztackiego zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Zabrzu-Rokitnicy w dniu 6 lipca; wyjazd o godz. 9.00 z parkingu przy ul. Konarskiego, powrót ok. godz. 17.00. Koszt pielgrzymki 30 zł, zapisy do 26 lipca u opiekunów kręgów i w zakrystii.

 

12. Tradycyjna Rybnicka Pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w dniach od 31 lipca do 4 sierpnia. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii po każdej Mszy św. Przy zapisie każdy pielgrzym otrzymuje: chustę, plakietkę i informator pielgrzyma. Jako wpisowe uiszcza się opłatę w wysokości 90 zł, dzieci i młodzież ucząca się – 30 zł. Można też zapisywać się przez internet. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej pielgrzymki.

 

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i korzystania ze strony internetowej naszej Parafii (trojcaswieta.org.pl). W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” episkopat wyjaśnia, czym jest zdrowa religijność i wskazuje przyczyny, które ją wykrzywiają i zagrażają naszej wierze. A w wakacyjnym „Małym Gościu” dla dzieci jest specjalny dodatek na Euro 2024 – plakat z reprezentacją Polski oraz rozpiska meczów. Na stoliku z prasą jest też kolejny numer dwumiesięcznika „Gość Niedzielny – Historia Kościoła”, w którym przeczytamy o tym, czy św. Piotr naprawdę przebywał w Rzymie, oraz jak wyglądało życie religijne podczas powstania warszawskiego – cena 12 zł.

 

14. Prosimy rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

 

15. Dziękujemy wszystkim za udział w niedzielnej Mszy św. Wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego odpoczynku, a wszystkim zgromadzonym – obfitości Bożego błogosławieństwa na ten Dzień Pański i na cały tydzień.